טיפול פסיכולוגי

מי זקוק לטיפול פסיכולוגי

אני בטוח שרוב האנשים שקוראים את המאמר הזה עכשיו חשבו לעצמם לפחות פעם אחת בראש "האם אני צריך טיפול פסיכולוגי?" לא כל אדם זקוק לטיפול פסיכולוגי אך רבים האנשים שכן צריכים. בין אם הטיפול הוא בשיחה עם חבר או בן משפחה ובן אם מדובר על טיפול פסיכולוגי בצפון אצל פסיכולוג מקצועי. אם אתם לא יודעים אם אתם זקוקים לטיפול פסיכולוגי, עליכם להתייחס למרכיבים הבאים:

דרכי התמודדות עם בעיות פסיכולוגיות נפוצות

כל החיים מעמידים אותנו למבחן ההתמודדות ולכל אחד דרכים אחרות להתמודד עם המכשולים הנקלעים בדרכנו. לפעמים נראה שאין לנו פיתרון לבעיות המקשות על חיינו ועלינו לפנות לעזרה מקצועית כדי לקבל ריאות נוספת על המצב ודרכים לפיתרון.
תפקוד: הוא אחד המדדים המרכזיים בחיינו. כאשר הגוף או הראש שלנו אינו מתפקד אנו מתקשים בעבודה ובחיי היום יום בכלל. התפקוד שלנו יכול להיפגע בעקבות מקרה בעבודה, יחסים בינאישיים חברתיים או יחסים משפחתיים, זוגיות, לימודים וכו'…
חשש ממשמעויות הטיפול: אנשים נוטים לחשוב שטיפול פסיכולוגי הוא לאנשים משוגעים, חולים ודפוקים בראש ובכך לא מאפשרים לעצמם לגשת לטיפול עצמו. אין הם יודעים שכי רבים האנשים המשתמשים בטיפול פסיכולוגי יום יומי גם אלה המוכרים ביותר לנו בטלוויזיה וגם האנשים הקרובים אלינו.

 

היחס לשינוי באורח חיים

הפחד משינוי הוא מנוע המונע מאיתנו לעבור את הטיפול, אין ברצוננו לגשת את הלא נודע.
זמן וכסף: עוד מרכיבים חשובים בבחינת מצב האם אתם צריכים טיפול פסיכולוגי הם הזמן והכסף, לא לכל אחד יש זמן ולבטח לא כסף כדי לעבור טיפול פסיכולוגי לפעמים גם לטווח קצר ולכן יש לעשות את החישובים הכלכליים מראש.
במידה ולאחר שקראתם את המרכיבים האלה נותרתם ללא תשובה, אתם מוזמנים לפנות לבעל מקצוע ולבדוק אפשרות לטיפול פסיכולוגי.